сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Борусија Дортмунд со една нога во 1/4 финале

zenit - bvb

Поврзани вести

Првиот 1/8 финален натпревар од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, дуелот помеѓу вицешампионите на Русија и Германија, Зенит и Борусија од Дортмунд, заврши со сигурен триумф на гостинот од 4:2.

Два погодока на натпреварот постигна полскиот интернационалец, а мрежата на Зенит ја погодија Михтаријан и Марко Ројс.

Првиот погодок за Зенит беше дело на Статов, а вториот на бразилскиот интернационалец Хулк кој успешно го изведе ударот од белата точка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести