вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Борусија од Дортмунд сака да се засили со Андреа Ранокиа

И италијанските и германските медиуми потврдија дека двата клуба оствариле контакт и дека голема е веројатноста најавениот трансфер да биде реализиран за време на зимскиот преоден рок

ranokia

Поврзани вести

Германскиот бундеслигаш, Борусија од Дортмунд, моментално важи за прв фаворит кога е во прашање потписот на централниот дефанзивец на италијанскиот калчо гигант Интер, Андреа Ранокиа.

И италијанските и германските медиуми потврдија дека двата клуба оствариле контакт и дека голема е веројатноста најавениот трансфер да биде реализиран за време на зимскиот преоден рок.

Повремениот репрезентативец на Италија е проценет на 15 мил. евра, но двата клуба можат да најдат заеднички јазик доколку официјалната понуда за обештетувањето на 25-годишниот дефанзивец не биде помала од 12 мил. евра.

Фудбалерот на Интер веќе подолг временски период важеше за голема желба на лондонскиот премиерлигш Тотенхем, а пред неколку дена беше пласирана и информацијата дека понуда за неговите услуги подготвува и сопственикот на Челзи, Роман Абрамовиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести