недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Босанецот со најголемото стапало доби чевли

sinisa susis cevli

Поврзани вести

Босанецот кој има стапало од „само“ половина метар, Синиш Шушиќ, конечно добил чевли кои специјално за него ги изработила фабриката „Бема“.

Шушиќ за прв пат по долго време доби чевли број 56, бидејќи досега носел само патики.

„Чувството кога ги облеков чевлите е извонредно. Ова се вистински чевли, какви што посакував и гледав во излозите од продавниците во изминатите години, бидејќи не можев ништо што ми одговара“, рекол тој.

Тој добил ветување дека за следната зима ќе добие и чизми по негова мерка.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести