вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Бошко Ѓуровски најверојатно ќе дебитира против Летонија

bosko gurovski debitira

Поврзани вести

Според последните информации кои пристигнуваат од Фудбалската федерација на Македонија, нашиот сениорски национален тим, првиот тест во 2014 година, најверојатно ќе го има против селекцијата на Летонија, а истиот ќе биде одигран на 5 март на националната арена „Филип Втори” во Скопје.

Официјално деби на овој натпревар ќе има и новиот селектор на фудбалската репрезентација на Македонија, Бошко Ѓуровски.

Од ФФМ информираат дека преговорите се во завршна фаза и дека се договараат само последните детали, а освен Летонија, интерес за одигрување на пријателски натпревар покажале и репрезентациите на Нигерија и на Северна Ирска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести