среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Бошковски си направи „селфи“ во судница

Во моментот кога судијата им дозволи на фоторепортерите и снимателите да направат инсерти, Бошковски на шега рече дека е време да направи едно „селфи“.

boskovski selfi

Последни вести

Вистинско шоу се случи во судницата на рестартот на судењето за случајот Ровер каде еден од обвинетите е Љубе Бошковски, пишува „Телеграф“.

Во моментот кога судијата им дозволи на фоторепортерите и снимателите да направат инсерти, Бошковски на шега рече дека е време да направи едно „селфи“.

Бошковски по втор пат е на обвинителната клупа за убиството на Марјан Тушевски и Киро Јанев во 2001 година. Претходно, тој доби 12 години затвор од првостепениот суд, но скопска Апелација ја укина пресудата и предметот го врати повторно на судење во основниот суд. 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести