среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Божик неработен за сите граѓани

trud

Последни вести

Сабота, 7 јануари 2017 година, првиот ден на Божик според православниот календар, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, информира Министерството за труд и социјална политика.

Министерството, воедно, им го честита Божик на граѓаните од православната вероисповед.

Најчитани вести