четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Божиновска: Уценувањето на Заев не може да продолжи

bozinovska

Поврзани вести

Дали може да продолжи уценувањето на Заев? Мојот одговор е „Не“.

Затоа што сѐ од Пржино, ВМРО-ДПМНЕ го заврши, изјави за Телевизија Нова Валентина Божиновска, претседател на Комисијата за односи меѓу верските заедници.

-Тоа значеше еден вид техничка влада во која им дадовме двајца министри, тројца заменици министри, исто така со право на вето. Го поддржавме со мнозинство Специјалното јавно обвинителство и тука не се попречи околу тоа. Се повлече премиерот, господинот Никола Груевски, не 100, туку 160 дена и чекавме избори на 24 април, не се случија, изјави Божиновска.

Најчитани вести