понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Брачен пар нападна медицинска сестра во струмичката болница

Нападната била медицинска сестра од Инфективното одделение, а причините за нападот засега се непознати. Обезбедувањето спречило да дојде до поголем инцидент, а потоа била повикана и полицијата, која разговарала со двете страни, и дополнително ќе се произнесе за случајот.

opshtabolnica

Последни вести

Брачен пар денеска во струмичката болница нападнале медицинска сестра, а набргу се вмешало обезбедувањето на болницата, известува „Струмица денес“.

Нападната била медицинска сестра од Инфективното одделение, а причините за нападот засега се непознати.  Обезбедувањето спречило да дојде до поголем инцидент, а потоа била повикана и полицијата, која разговарала со двете страни, и дополнително ќе се произнесе за случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести