четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Брачниот пар што претепаа 3-годишно дете ќе одговара за убиство

Двајцата обвинети во својот дом, повеќе пати го удирале малолетното лице со тупаници, клоци и со кабел по целото тело, со што му нанеле поголем број повреди. Од повредите настапил трауматски шок што довел до престанок на виталните органи, по што настапила смрт кај жртвата.

policija-mvr500

Последни вести

Обвинителството го комплетира обвинителниот акт за грозоморното убиство во кое брачен пар  брутално претепа тригодишно девојче од соседството. ИЈО поднесе обвинителен акт за сторено кривично дело – убиство против брачниот пар кој го претепаа детето.

Грозоморното убиство се случи на 21. март годинава откако обвинетите го намамиле девојчето да дојде во нивниот дом, а потоа го убиле со претепување. Тие на мајката на детето ѝ кажале дека девојчето паднало по скали.

Двајцата обвинети во својот дом, повеќе пати го удирале малолетното лице со тупаници, клоци и со кабел по целото тело, со што му нанеле поголем број повреди. Од повредите настапил трауматски шок што довел до престанок на виталните органи, по што настапила смрт кај жртвата.

По завршувањето на истрагата и по прибирањето на сите докази, Основното јавно обвинителство во Скопје го поднесе обвинението според кое ги товари сторителите за квалифициран облик на кривично дело – убиство, стои во соопштението на Обвинителство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести