петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Брајант: Кливленд прави погрешен потег со трејдот на Вигинс

bryant

Поврзани вести

Ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Коби Брајант изрази мислење дека Кливленд Кавалирс прават грешка со продавање на Вигинс.

Договорот сеуште не е постигнат, но тоа е само прашање на време.

Самиот Брајант се најде во слична состојба по изборот на драфтот во 1996-та година. Тогаш тој беше земен од Шарлот Хорнетс директно од универзитетот.

„Кливленд ја прават истата грешка која Шарлот ја направи со мене“, изјави Брајант.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести