Спорт

Брајант: Кливленд прави погрешен потег со трејдот на Вигинс

Брајант: Кливленд прави погрешен потег со трејдот на Вигинс

Ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Коби Брајант изрази мислење дека Кливленд Кавалирс прават грешка со продавање на Вигинс.

Договорот сеуште не е постигнат, но тоа е само прашање на време.

Самиот Брајант се најде во слична состојба по изборот на драфтот во 1996-та година. Тогаш тој беше земен од Шарлот Хорнетс директно од универзитетот.

„Кливленд ја прават истата грешка која Шарлот ја направи со мене“, изјави Брајант.