петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Браќата Лукаку во пакет на Вајт Харт Леин

brakata lukaku

Поврзани вести

Амбициозниот сопственик на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, Даниел Леви ќе се обиде за време на летниот преоден рок да ги осигура услугите на белгискиот интернационалец од редовите на Евертон, Ромелу Лукаку.

Младиот напаѓач е во сопственост на градскиот ривал на Тотенхем, тимот на  Челзи, но голема е веројатноста дека Лукаку ќе доби дозвола за промена на клупската средина затоа што предводникот на “сините”, Жозе Мурињо, нема да смета на неговите услуги во новата клупска сезона.

Англиските медиуми се убедени дека сопственикот на “петлите” е подготвен да одвои околу 30 мил. евра за напаѓачот на Евертон, а далеку помала понуда, Леви ќе испрати и до помалиот брат на Робелу, Џордан Лукаку кој моментално го носи дресот на белгискиот прволигаш Остенде.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести