четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Брандао ја доби заслужената казна – шест месеци надвор од терените

brandao

Поврзани вести

Бразилецот Брандао доби шестмесечна суспензија поради нокаутот врз италијанскиот репрезентативец од ПСЖ, Тијаго Мота на стартот на сезоната во француската Лига 1.

По завршувањето на мечот на „Паркот на принцовите“, Брандао го пречека Мота и со глава го нокаутирал пред соблекувалните во општиот метеж кој настанал. Тензиите од теренот се префрлиле во подтрибинскиот простор, па дошло до инцидент.

Целиот инцидент бил фатен од камерите на стадионот, па на дисциплинската комисија не и беше тешко да изрече суспензија, според која Брандао сега ќе мора да се лади и на фудбалските терени ќе се врати дури на крајот на февруари.

Бразилецот е поранешен фудбалер на Марсеј и Сент Етјен, кој дојде во Бастија откако се договори за едногодишен договор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести