петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Бранко Героски се заканува со оружје

gerovski_b

Поврзани вести

Ќе го користам правото од евентуални напади да се бранам со сите законски начини, вклучително и со пиштол.

Ова на својот профил на социјалната мрежа „Фејсбук“, го напиша уредникот на опозицискиот портал „Плус инфо“, Бранко Героски, објавува „Курир“.

Со овој статус Бранко Героски се закани со оружје јавно.

geroski-zakana

Исто така, тој на Фејсбук објави дека има дозвола и поседува пиштол.

Најчитани вести