недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Братот на Џорџ Буш помладиот ќе се кандидира за претседател на САД

jeb_bush

Последни вести

Џеб Буш, синот на претседателот Џорџ Буш постариот и брат на претседателот Џорџ Буш помладиот, најверојатно ќе се кандидира на следните американски претседателски избори.

Според изјавите на неговиот син Џорџ П. Буш, кој се кандидираше за комесар за земјиште во Тексас, Џеб Буш „се уште“ размислува за претседателската кандидатура, но голема е веројатноста да се кандидира.

Според Џорџ П. Буш неговото семејство ќе биде целосно со неговиот татко, ако одлучи да се кандидира за претседател.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести