Магазин

Братот на Ѓоковиќ во врска со бившата на Роналдо

Братот на Ѓоковиќ во врска со бившата на Роналдо

Братот на тенисерот Новак, Марко Ѓоковиќ наводно е во врска со бившата на Роналдо, тенисерката Каролина Вознијацки.

Оваа вест на некој начин беше потврдена и од страна на Новак кој објави нивна заедничка фотографија на Инстаграм.

voznijacki-nole

Марко и Каролина наводно се запознале во Монте Карло каде соседите, а и други добро упатени извори тврдат дека двојката поминува се повеќе време заедно.

Инаку Каролина во минатото се забавуваше со Кристијано Роналдо, а неодамна ја прекина врската со голф играчот Рори Меклори.