вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Братот на убиецот на Ивана: Се срамам од мојот брат, тој е монструм!Нека гори во пеколот!

slobodan-aleksic500

Последни вести

Слободан Алексиќ е еден од шесте браќа на монструмот Дарко Костиќ. За српски Курир тој рекол дека јавно се откажува од својот брат и дека се срами од него.

– Срамота, грозно…нека изгние во затвор и никогаш повеќе да не види бел ден по она што го направи. Вака братот на убиецот на Ивана кој го згрози Балканот, коментира за грозоморното убиство.

– Тој е монструм, повеќе не ми е брат! Навистина се срамам што ми е барт, не сакам повеќе да го видам ниту слушнам. Јавно се одрекувам од него, вели 46-годишниот Слободан.

Тој вели дека не сака ништо да знае за Дарко и дека повеќе не му е брат.

– Требаше да го обесат, или нека гние 40 години во затвор. Нека гори во пеколот, вели тој.

Монструмот беше успасен откако го пријави Кристина Ковачевиќ, уште една негова жртва го пријави за силување, откако успеала да избега од куќата на стравот.

– Штом слушнав дека Дарко ја силувал Кристина, веднаш отидов кај неа. Се ми раскажа. И реков „Тешко на него кога ќе го најдам“. Веднаш му се јавив на мобилниот, но ми рече деке не е во градот. Гледав како да го наговорам да дојде кај мене и да го фатам. Ако дојдеше ќе го убиев, рекол братот на монструмот кој ја зави Србија во црно.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести