недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Братска тепачка во Богданци

tepacka1_1

Последни вести

Полициската Станица Гевгелија поднесе кривична пријава против М.У.(49) од Богданци за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

Имено, на 09.08.2014 година, во 09,30 часот во семејната куќа на ул. „Кукушка“ во Богданци пријавениот со тврд предмет му нанел тешка телесна повреда на неговиот брат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести