понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Брауншвајг покажа знаци на живот

braunsvajg znaci na zivot

Поврзани вести

Дуелот помеѓу локалните и директни ривали, но во борбата за опстанок во германската Бундес лига, пресметката помеѓу екипите на Брауншвајг и Хановер, заврши со убедлив триумф на домаќинот од 3:0.

Брауншвајг и понатаму е фенерџија на првенствената табела, со освоени 25 бода, но сега има само три бода помалу од тимот на Штутгарт кој е над линијата која означува пласман во германската Втора лига.

Без победник, 1:1, заврши последниот натпревар од 29. коло во германската Бундес лига, дуелот во Берлин помеѓу екипите на Херта и Хофенхајм.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести