вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Бразил: Најмалку 14 жртви во судир на автобус и булдожер

Возачот на камионот побегнал од местото на несреќата

buldozer nesreka

Поврзани вести

Бразилските власти соопштиле дека 14 лица загинале во сообраќајна несреќа кога автобус полн со патници налетал на булдожер, по што тешката градежна машина паднала врз камионот на која била транспортирана.

Во соопштението се наведува дека несреќата се случила во сојузната држава Баија во североисточниот дел на земјата, а локалните медиуми пренесуваат дека во таа несреќа се повредени најмалку 20 лица, иако тоа полицијата не го потврдила.
Судирот се случил откако автобусот влегол во кривина и таму налетал на булдожерот, кој претходно испаднал од камионот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести