сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бразил се “извлече”, Колумбија доживеа пораз

brazil

Поврзани вести

Синоќа беа одиграни нови два натпревари од Копа Америка, во рамките на групата Ц.

Бразил многу потешко од очекувањата славеше против Перу, со 2:1. Куевас во 3-та минута ги доведе Перуанците во водство, но Нејмар веднаш израмни, во 5-та минута. Со овој резултат се играше до 91-та минута, кога на асистенција на Нејмар, погоди Даглас Коста.

На другиот меч Венецуела успеа да забележи изненадувачка победа против Колумбија, откако со погодокот на Рондон во 60-та минута ги освои првите бодови на овој турнир.

Најчитани вести