петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 39

Бразил: Убиени 13 лица на новогодишна прослава

brazil

Последни вести

Бразилската воена полиција соопшти дека ноќеска, во градот Кампињас, маж упаднал на забава што била организирана од страна на неговата поранешна сопруга, употребил огнено оружје и при тоа убил најмалку 13 лица, а потоа извршил самоубиство.

Се наведува дека, меѓу убиените е и неговата поранешна сопруга како и членовите на нејзиното семејство, а три лица се повредени.

Најчитани вести