сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Бразилците избираат најубав задник

zadnik

Поврзани вести

Четврта година по ред Бразилците ќе го одбираат најдобриот задник, титула за која ќе се борат 27 кандидатки. Паричната награда што ќе ја добие девојката која ќе се закити со прво место изнесува 22.000 долари.

Miss Bum Bum можеби не се одржува долго, но веќе привлекува големо внимание во светски рамки. Изборот се врши така што од 27-те кандидатки ќе бидат одбрани 15 кои ќе одат понатаму, а победничката ќе биде позната во ноември. Овој избор послужи како инспирација, така што во разни други земји почна да се организира ваков избор.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести