недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бремена жена со жилет повредила четири лица

tepackaslika

Поврзани вести

Психички болна жена со брич нападнала и повредила четири лица во подземната железнива во Париз.

Прво, бремената 28-годишна жена го потчуклана по грбот мажот кој стоел пред неа на перонот, а кога тој се свртел таа му нанела удар со бричот во пределот на вратот. Потоа нападнала уште тројца патници, нанесувајќи им повреди на рацете, лицето и вратот.

Жената, која е алжирска државјанка, била приведена во полиција, а лекарите утврдиле дека таа има сериозни психички проблеми.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести