Магазин

Брена падна по скали и повторно ја скрши раката

Брена падна по скали и повторно ја скрши раката

Пеачката Лепа Брена (54) паднала од скалила во апартман во Златибор и притоа го скршила лакотот на едната рака, јавуваат српските медиуми.

Како што пренесува српски „Курир“ Лепа Брена од Ужице тргнала на пат кон Белград каде ќе биде оперирана. А нејзините концерти во Босна се откажни.

Пејачката во август минатата година доживеа незгода за време на одморот во Хрватска, во Нови Винодолски. За време на доручекот со сопругот Бобо таа се заплеткала паднала и ги скрши двете раце. Потоа следеше хируршка интервенција во Ловран каде и беше направена хируршка интервенција.

lepa-brena-foto-tviter-1410004031-563163