сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Британска компанија ќе инвестира во Македонија

Invest-in-Macedonia_large

Последни вести

Британска компанија ќе го проширува својот бизнис во Македонија!

Станува збор за британската компанија Euro BPO, која се занимава со аутсорсинг на бизнис процеси за британски и глобални клиенти.

Почетната инвестиција во земјата е 250 ијлади фунти со намера да се зголемува во иднина. Со оваа инвестиција ќе се отворат нови работни места за млади економисти, менаџери, сметководители и компјутерски инженери од земјата.

Во иднина компанијата планира освен веќе отворената канцеларија во Скопје, да отвори уште неколку канцеларии и во останатите градови во Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести