среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Британската кралица Елизабета почна да користи твитер

Кралицата во присуство на 600 гости ја отвори изложбата по повод одбележување на историјата на комуникациската технологија и на многуте милиони корисници на твитер.

kralicata-elizabeta_201333192912

Последни вести

Кралицата на Велика Британија Елизабета II денеска одејќи да отвори изложба во Музејот на науката во Лондон го испратила својот прв твит, јавуваат британските медиуми.

Кралицата во присуство на 600 гости ја отвори изложбата по повод одбележување на историјата на комуникациската технологија и на многуте милиони корисници на твитер.

– Задоволство е да се отвори изложбата за ерата на информации денес во Музејот на науката и се надевам дека луѓето ќе уживаат во посетата. Елизабет Р, пишува кралицата на нејзиниот профил BritishMonarchy @BritishMonarchy .

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести