недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Британската полиција уапси 660 педофили

pedofililiiiii

Поврзани вести

Полицијата во Велика Британија уапси 660 лица осомничени за педофилија.

Меѓу уапсените има наставници, лекари и социјални работници.

Операцијата била насочена кон луѓе, кои гледале недолични снимки со деца на Интернет. Некои од уапсените ќе бидат обвинети за сексуална злоупотреба.

Уапсените се на возраст од 30 до 50 години. Од 660-те уапсени лица, 39 веќе и се познати на полицијата поради злосторства од сексуален карактер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести