Магазин

Британската убавица сјаеше на „Булгари“ гала вечера

Британската убавица сјаеше на „Булгари“ гала вечера
Британската убавица сјаеше на „Булгари“ гала вечера

Diamonds are forever – или во случајот на Алекса Чунг, само за една ноќ.

Убавата ТВ презентерка, модна икона и поранешна манекенка, беше ѕвезда на луксузната гала вечера која ја организираше италијанскиот бренд „Булгари“.

Една од најсилните дизајнерски куќи на накит одлучила токму тренди њујоркчанки да бидат главни промо лица на дијамантски накит на гала на која свечено е отворена изложба „Bulgari & Rome: Eternal Inspiration“.

Облечена во раскошна креација на валентино, која изгледала дека е креирана како за некоја римска принцеза, Алекса изгледала толку романтично и магично како некоја самовила.

Меѓу гостите на настанот биле и Лив Тајлер, која за оваа прилика се одлучила за црн фустан.

Речиси сите модни инсајдери биле облечени во креација на „Долче и Габано“ или „Валентино“