четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Британски милијардер: ОН ќе ги повика државите да ги легализираат сите дроги!?

brenson-1

Поврзани вести

ОН ќе ги повика сите влади во светот да ги легализираат сите дроги, тврди британскиот бизнисмен и сопственик на компанијата „Вирџин“ Ричард Бренсон.

Тој тврди дека Канцеларијата на ОН за дрога и криминал драстично ја менува позицијата во однос на прашањето за наркотиците.

Според извештајот на Канцеларијата, ОН би можеле да ги повикаат владите на сите држави во светот да ја прекинат војната против дрогите и да го декриминализираат употребувањето и поседувањето илегални супстанци, пренесува британски „Индепендент“.

Бренсон наведува…

Најчитани вести