недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Британски туристи пронајдени унаказени на Тајланд

513892_smrt-britanskih-turista01ap_f

Последни вести

Двајца млади британски туристи пронајдени се мртви на една од тајландските плажи со „морничави повреди на главите“. Во моментот на пронаоѓањето, телата биле голи, во близина на плажата на која претходната вечер била одржана забава.

Девојката (23) и момчето (24) биле пронајдени на камената плажа Кох Тао.

Вратот на девојката бил пресечен, додека момчето имал голема рана на тилот. Облеката била пронајдена недалеку од местото на злосторстото  како и мотиката за која постои сомнение дека е оружје со кое е извршено убиството.

Постојат индиции дека девојката претходно била силувана.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести