петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 48

Британскиот министер за Европа утре и задутре во посета на Македонија

Британскиот министер за Европа Дејвид Лидингтон утре и задутре ќе престојува во работна посета на Македонија.

133078608-520x289

Последни вести

За време на посетата министерот Лидингтон ќе има средби со заменик претседателот на Владата задолжен за европски интеграции Фатмир Бесими, министерот за надворешни работи Никола Попоски, со лидерите на политичките партии ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и ДПА и со лицата задолжени за прашања поврзани со мигрантската криза, соопшти Британската амбасада во Скопје.

Лидингтон утре ќе учествува на Форум на цивилното општество во ЕУ Инфоцентарот во Скопје. На овој форум ќе учествуваат претставници на невладини организации, академици, активисти и влијателни лица од онлајн заедницата.

Најчитани вести