среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Британскиот музичар Стинг ги лиши децата од наследство

Sting sa porodicom

Поврзани вести

Славниот британски музичар Стинг тврди дека нема да им остави ништо од своето богатство вредно 180 милиони фунтина своите деца.

Поранешниот фронтмен на групата „Police“, кој денес важи за еден од најуспешните рок уметници во светот смета дека неговите деца треба самите да си го пробијат патот низ животот.

Тој вели дека неговите три сина и три ќерки треба да работат.

-Моите деца нема да добијат ништо од моето богатство. Тие мораат сами да заработат за живот, истакнал Стинг.

Им реков дека и онака нема да останат многу пари, бидејќи постојано трошиме, додава музичарот кој својата кариера ја започнал во сиромаштија.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести