Свет

Британското Кралство доби девојче

Британското Кралство доби девојче

Сопругата на британскиот принц Вилијам, Кејт Мидлтон се породи во лондонската болница „Сент Мери“. Британските медиуми јавуваат дека таа на свет донела девојче. Мајката и бебето кое е тешко 3,700 грама, се добро.