среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Британското Кралство доби девојче

Porodjaj-1-500

Последни вести

Сопругата на британскиот принц Вилијам, Кејт Мидлтон се породи во лондонската болница „Сент Мери“. Британските медиуми јавуваат дека таа на свет донела девојче. Мајката и бебето кое е тешко 3,700 грама, се добро.

 

Најчитани вести