понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бркотница меѓу трактор и полиција во тетовско

Педесетгодишниот Ф.Р.доби кривична пријва бидејќи со нож му нанел исекотини во пределот на вратот на старец од Струга

Стружанец доби кривична за убиство во обид

Последни вести

Триесет и шестгодишниот С.М. доби кривична пријава за кражба, одека С.И. (49) и С.А.(20) од село Џепчиште бидејќи спречиле службено лице да си ја врши должноста.

Имено, завчера на раскрсницата помеѓу селата Џепиште и Порој, од страна на полициски службеници при обид да биде запрен трактор натоварен со огревни дрва, управуван од првопријавениот, истиот ја зголемил брзината и се упатил во правец на с.Џепчиште каде влегол во дворно место, а откако полициски службеници се обиделе да го приведат, второ и трето пријавените ги спречувале при извршување на службените дејствија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести