недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Брод потона крај западниот брег на Малезија, над 60 удавени

imigrnatinabrod

Поврзани вести

Брод кој превезувал 97 лица од Индонезија отона вчеравечер крај западното крабрежје на Малезија, а 61 патник се уште не е пронајден.

Патниците, меѓу кои имало жени и деца, веројатно се обидувале нелегално да влезат во Малезија.

Еден брод е вклучен во потрагата по евентуално преживени патници, а подоцна ќе му се придружат уште два.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести