вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Бројот на демонстрантите во Киев е значително намален

ukraina-eu-

Поврзани вести

Бројот на учесниците во протестите во Киев, на плоштадот Независност, што траат речиси еден месец, се намалил значително, пренесе „ИТАР-ТАСС“.

Агенцијата коментира дека изгледа демонстрантите се уморни од континуираните протести, а други немаат време за нив, бидејќи треба да одат на работ . Ентузијазмот на демонстрантите изгледа опаѓа исто поради лошото време и наближувањето на новогодишните празници.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести