вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Бројот на сообраќајни несреќи намален за 30% од лани

soobrakajkiiii

Поврзани вести

Бројката на жртви во сообрајаќки е намалена за 30% во однос на истиот период од минатата година. Ова се бројки на статистиката на МВР и Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот.
Сепак и покрај добрата вест, надлежните и понатаму упатуваат апел до помладите учесници во сообраќајот да не седнуваат зад волан во алкохолизирана состојба.

Најчитани вести