сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бројот на убиени Палестинци се искачи на 639

izlael raketiranje gaza

Поврзани вести

Во последните 24 часа во Појасот Газа се убиени најмалку 12 Палестинци и двајца израелски војници.

Со ова бројот на палестински жртви во 16-тиот ден од израелската воена операција се изкачи на 639, а над 4.000 се повредени.

Според податоци на израелската армија 22 војници загинале за шестте дена копнена офанзива.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести