петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Бројот на жртвите во Карачи зголемен на 34

Пакистанските спасувачи денеска пронајдоа уште седум тела во зградата на аеродромот во Карачи, со што бројот на жртвите е зголемен на 34, соопштуваат пакистанските власти.

507FFC68-7B80-44B7-9F44-832AD96F49D5_mw1024_s_n

Последни вести

Пакистанските спасувачи денеска пронајдоа уште седум тела во зградата на аеродромот во Карачи, со што бројот на жртвите е зголемен на 34, соопштуваат пакистанските власти.

„Телата се јагленосани и затоа е идетнификацијата отежната“, велат службениците.

Најголемиот аеродром во Пакистан по нападот од талбанските милитанти продолжи со работа.

Меѓу жртвите се и десетте напаѓачи.

Пакистанските талибанци соопштија дека нападот е извршен со цел да се одмаздат за убиството на својот лидер минатата година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести