недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Бројот на жртви во експлозијата во Веракруз достигна 28 лица

133137773

Последни вести

Спасувачките тимови откриле уште четири тела во нафтениот комплекс во источната мексиканска држава Веракруз, каде во средата избувна моќна експлозија.

Со тоа бројот на жртвите достигна 28, соопшти државната нафтена компанија „Пемекс“, сопственик на фабриката.

Вчера беше соопштено дека судбината на осум лица се уште не е позната, а 18 се во болница. Повредени беа над 130 луѓе.

„Пемекс“ додаде дека некои реони на фабриката се уште не се пребарани.

Најчитани вести