вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Брумен и Вугринец во идеалниот тим , Малумбрес со четврта најдобра одбрана

Во изборот на ЕХФ, имаше место и заодбраната на Ињаки Малумбрес кој исто така влезе во Топ-5 одбраните.

images (1)

Поврзани вести

Десното крило на Вардар, Матјаж Брумен и десниот бек на Металург, Ренато Вугринец се избрани во идеалниот тим на реванш четвртфиналните натпревари во Лигата на шампионите. Во изборот на ЕХФ, имаше место и заодбраната на Ињаки Малумбрес кој исто така влезе во Топ-5 одбраните.

Идеална седморка: Голман – Арпад Штебик (Барселона), Лево крило – Доминик Клајн (Кил), Лев бек – Сергеј Горбох (Рајн Некар), Среден бек – Никола Карабатиќ (Барселона), Десен бек – Ренато Вугринец (Металург), Десно крило – Матјаж Брумен (Вардар), Пивотмен – Ренато Сулиќ (Веспрем)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести