Магазин

Брус Џенер го променил полот за да избегне обвинение за убиство?

Брус Џенер го променил полот за да избегне обвинение за убиство?

Брус Џенер го променил полот за да избегне обвинение за убиство? Брус пред една година предизвикал сообраќајна несреќа во која што животот го загубила Ким Хов (69).

Два месеци подоцна, тој јавно призна дека го променил полот и се претстави како Кејтлин Џенер.

Искрено верувам дека се обидуваше да го пренасочи негативниот публицитет што го доби по несреќата. Беше јасно дека е загрижен дека против него ќе биде поднесено обвинение, вели анонимен извор блисок до семејството Кардашиан.

Во прилог на ова тврдење одат и настаните што следеа потоа.

Откако беше објавена насловната страна на „Венити Фер“ на која за прв пат се појави Кејтлин Џенер, таа стана херој и го привлече вниманието во целиот свет.

Во септември беше објавено дека окружниот обвинител во Лос Анџелес нема да поднесе обвинение против Кејтлин.