среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Брус Ли со синот

brus-li

Последни вести

Ќерката на Брус Ли, Шенон Ли на Фејзбук објави фотографија од нејзините татко и брат што повеќе не се меѓу живите.

Шенон Ли

Шенон Ли

Брус Ли го загуби животот во 1973-тата година, а неговиот син Брендон во 1993-тата година кога имал само 28 години.

Брус Ли со синот

Брус Ли со синот

Брендон ќе остане запаметен по улогата во филмот „Гавран“, на чијшто сет и го загуби животот.

Брендон Ли

Брендон Ли во филмот „Гавран“

Повеќе за ова на следниот линк.

Најчитани вести