понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Брус Вилис по петти пат стана татко на девојче

bruceemma_0

Последни вести

Триесет и петгодишната Ема Хеминг Вилис роди здраво девојче, кое и е второ дете со славниот актер Брус Вилис.

Малата Евелин Пен Вилис се роди во понеделникот, на 5 мај во Лос Анџелес и тежи 3,8 килограми. Таа и мајката се добро и двете се здрави, пишува ЈуЕс Магазин.

Актерот стана татко по петти пат. Од бракот со Деми Мур (51), Вилис има три ќерки Румер (25), Скоут ЛаРуе (22) и Талула. Со Ема уште ја има и Мејбл Реј (2).

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести