петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 16

Брз воз налетал на автобус, 16 повредени

Швајцарската полиција соопшти дека најмалку 16 лица се повредени кога брз воз налетал на автобус во местото Интерлакен, во близина на Берн.

116775881

Последни вести

Во полициското соопштение се наведува дека несреќата се случила синоќа на преминот на пругата.

Наведено е дека 16 повредени се однесени во блиските болници, но оти не е познато колку се сериозно нивните повреди.

Полицијата ги истражува причините за несреќата.

Најчитани вести