среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

„Будни со книга 24 часа“ на Булеварот на Книгите

Budni so kniga

Поврзани вести

Во рамките на кампањата „Будни со книга 24 часа“ на Булеварот на Книгите ќе има промоција на светски и домашни автори, големи попусти, бројни подароци и дружење со книгата

„Будни со книга“ е одлична можност за сите вљубеници во книгата, прилика која не се пропушта, манифестација на која книгите од различни жанрови може да се купат по исклучително популарни цени. Годинава, покрај Лагуна Клубот, се приклучија и светските издавачки гиганти Pan Macmillan, Harper Collins, Penguin, Orion, Random, Transworld…

Воедно, со оваа манифестација Клубот Матица ќе ја најави и својата традиционална летна книжевна кампања „со книга на плажа“, манифестација која годинава го прославува својот 15-ти роденден.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести