понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 26

Будва забележа рекордна посетеност

Портпаролката на Туристичката организација на Будва, Дарја Маровиќ наведе дека исполнетоста на хотелите на Будванската ривиера била поголема за разлика од минатогодишниот дочек, а значително подобар резултат остварен е и кога станува збор за приватното сместување.

BUDVA2

Поврзани вести

Црногорската туристичка метропола Будва, за време на новогодишните празници забележа рекордна посетеност, изјавија од Туристичката организација на Будва.

Од таму велат дека за дочекот на Нова година во Будва присуствувале повеќе од 20 илјади гости, а исто толку биле и на концертите на 1 јануари.

Портпаролката на Туристичката организација на Будва, Дарја Маровиќ наведе дека исполнетоста на хотелите на Будванската ривиера била поголема за разлика од минатогодишниот дочек, а значително подобар резултат остварен е и кога станува збор за приватното сместување.

„Ова беше една од рекордните посети во Будва во текот на новогодишните празници,“ изјави Маровиќ.

Во околните хотели, настапуваа Северина и Петар Грашо, Здарвко Чолиќ и Весна Змијанац.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести