Балкан

Будва зафатена од силно невреме

Будва зафатена од силно невреме

Силно невреме ја зафати Будва во попладневните часови.

На плажите интервенираа и спасувачки екипи поради големите бранови кои достигнаа висина од четири метри.

На плажите се кренати црвени знамиња за опасност, но како што јави  Радио телевизија Црна Гора, тоа не спречило неколкумината „храбри“ капачи да останат во морето и покрај предупредувањата на спасувачите.