сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Будва зафатена од силно невреме

166617-morski-talasi

Поврзани вести

Силно невреме ја зафати Будва во попладневните часови.

На плажите интервенираа и спасувачки екипи поради големите бранови кои достигнаа висина од четири метри.

На плажите се кренати црвени знамиња за опасност, но како што јави  Радио телевизија Црна Гора, тоа не спречило неколкумината „храбри“ капачи да останат во морето и покрај предупредувањата на спасувачите.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести