четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Бугарски државјанин уапсен со 80 килограми хероин

rtjsrtj

Поврзани вести

Граничната полиција заплени повеќе од 80 килограми хероин на преминот „Батровци“ на излез од Србија.

Уапсениот е бугарски државјанин, а управувал со  автомобил марка „Мерцедес А-класа“, кој имал турски регистерски ознаки.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести