Балкан

Бугарски државјанин уапсен со 80 килограми хероин

Бугарски државјанин уапсен со 80 килограми хероин

Граничната полиција заплени повеќе од 80 килограми хероин на преминот „Батровци“ на излез од Србија.

Уапсениот е бугарски државјанин, а управувал со  автомобил марка „Мерцедес А-класа“, кој имал турски регистерски ознаки.