сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бугар се обидел да влезе во Македонија со украдено возило

slo

Поврзани вести

Дваесет и деветгодишниот К.С.Н. од Бугарија се обидел да влезе во Македонија со украдено возило.

При преглед над возилото од марка „Ренџ Ровер“ со софиски таблички утврдено е дека сообраќајната дозвола на возилото е фалсификувана и фалсификуван е ВИН бројот. Од извршените проверки во базата на Интерпол утврдено е дека возилото е украдено. Лицето е уапсено, се работи на целосно расчистување на случајот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести